Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  9
 • Vendlindja:
 • Durrës 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 70 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Moikom Zeqo është një shkrimtar i njohur. Moikom Zeqo është diplomuar në vitin 1971 në Universitetin e Tiranës për filologji dhe letërsi. Më vonë është diplomuar për histori dhe arkeologji si dhe ka bërë studime pasuniversitare në Romë, në Athinë, dhe në Washington D.C.. Ka punuar si redaktor letrar në gazetën “Drita” dhe arkeolog dhe specialist i artit të lashtë pranë Akademisë së Shkencave. Është Doktor i Shkencave dhe mban Urdhërin e Lartë “Mjeshtër i Madh”. Është autori i 62 li...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Odise Gremo

Viktor Canosinaj

Vullnet Mato

Ardi Omeri

Visar Zhiti

Arbër Berisha

Martin Camaj

Arshi Pipa

Jorgo Bllaci

Agim Shehu

Tags: Moikom Zeqo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet