Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Emri i Vërtetë:
  • Xhemal Kodra
BIOGRAFIA: Moli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, etno, popullore e Shqipërisë së mesme dhe popullore dasmash. Moli (Xhemal Kodra) është i njohur për interpretimet e tij të këngëve popullore popullore të Shqipërisë se mesme. Ai është veçanërisht i lidhur me zhanrin e muzikës së dasmave dhe ka lëshuar disa albume të dedikuara posaçërisht për këngët e dasmave. Në vitin 2009, Moli publikon albumin "Moli (Live)"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentMoli (Live) (2009)

★★★★★

Serenata

★★★☆☆

Cunat E Shijakut

★★★☆☆

Popullore Të Zgjedhura Dasme (Volumi 2)

★★★☆☆

Ti Moj Skile Hileqare

★★★★★

Popullore Te Zgjedhura Dasme

★★★☆☆

Pim Pim Raki

★★☆☆☆

Eja E Dashur

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Moli, Xhemal Kodra

Komente 0