Më mbaj mend (për 1 muaj)

Morandi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Rumani 
BIOGRAFIA: Morandi është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. Morandi është një grup rumun europop që përbëhet nga Marius Moga dhe Andrei Ştefan Ropcea (Randi). Emri i grupit rrjedh nga dy shkronjat e para të emrit të Mogas dhe pseudonimit të Ropceas, Randi, pra Morandi. Përveç suksesit në Rumani, kënga Beijo listohej në vendet e para në disa top lista pan-Evropiane më 2005, përfshirë top-listën MTV Europe dhe World Chart Express. Morandi u nominuan me çmimin "Akti më i mirë rumanez" në MTV Europe Musi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Morandi

Komente 0