Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Morena Reka - Shpresoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpresoj".
3. Video është e këngës "Shpresoj", por nuk këndohet nga Morena Reka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Morena Reka - Shpresoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 30-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1991

1991-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shpresoj" kënduar nga Morena Reka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Joni - Shpresoj

Du me tregu ni histori tvogelt'jetes tem
du mi qit do fjal prej zemre qe shum mdhem
ni onderr shifsha sa her isha ngjum
isha reper I famshem e me pare I mbulur

Qohesha pi gjumi e asnjo sish e vertet
bertitsha me zo O ZOT KU KOM ME MBET?
I bona 12 vjet thash kom me mbrri me muzik
edhe pse shum I ri thash kom membrri ni dit

Po fati ske me mu po in hala I fort qendroj
shpresoj qe ni dit ondrren ta plotsoj, nejse
bona shum gabime per me bo shum lek
me bo klipe tforta e mi shti ninternet

Me bo BOOM edhe krejt me fol per mu
kurgjo nuk doli ashtu si kisha mendu
nese bota ish reale isha kon dikush
deri ktu ku kom mbrri vet smka ndimu kerkush

Tu u shty me jet
se shum po mvret
n'mikrofon luftoj me jet
qdo fjal pi zemre e vertet

I bona 16 vjet hala nisoj
kurgjo su bo mir ma keq shkoj
nuk edi a mundem tduroj do njerz qe mkan tall
se muziken qe e bona e gjen shum rrall

Problemet e shumta um lan shum mbrapa
do po mshajn do po m'ndjekin n'hapa
me tkallzu drejt se ndryshe skom qare
qe boj rap kom plot arsye por edhe per pare

Ja zero ja milijona betimin e bon
shpresat nuk I hupi qdo sabah ma I fort qona
e ti qe po mshan vere gishtin nkok
tishe nven tem ishe largu nga kjo bot

Se ktu o kot nuk ta shofin talentin
ktu shifet parja se per pare vrasin vetin
krejt po qeshin kur ja fillova repit
thash kurgjo tmir sbona veq ja futa vetit

Yllka Kuqi - Shpresoj

i dashur ndryshe qenke sot
shum ndryshon nga dje
mos u mundo te shtiresh kot
me thuaj zemer q'ke eeee
e di i dashur te njoh mir
nuk t'pelqen zhgenjimi
ne dashuri eshte e veshtir të nisesh nga fillimi 2X

Se kjo qe nodhi midis nesh
sa bota esht e vjter
e di nje tjter ti do gjesh
e un do gjej nje tjter 4X.

i dashur ndryshe qenke sot
shum ndryshon nga dje
mos u mundo te shtiresh kot
me thuas zemer q'ke eeee
e di i dashur te njoh mir
nuk t'pelqen zhgenjimi
ne dashuri eshte e veshtir të nisesh nga fillimi 2X

Se kjo qe ndodhi midis nesh
sa bota esht e vjetr
e di nje tjter ti do gjesh
e un do gjej nj tjter 2X

na, naj, na,na,naj.......

Se kjo qe ndodhi midis nesh
sa bota esht e vjter
e di nje tjter ti do gjesh
e un do gjej nje tjter 2X.

Ergin Brahimi - Shpresoj

Shpresoj...

Intro
Me gjithë mend, jam mërzitë,
jam molisur nga zjarri që n’zemër kam..!
por shpresoj në një ditë,
do mund terrin dhe ferrin përballë që kam,
shpresoj, shpresoj...

I
Me t’vërtet jam mërzitë,
jam molisur nga zjarri që n’zemër kam..!
por shpresoj në një ditë,
nga kurajo dhe shpresa për jetë që kam.

II
Do të tjetërsohem një ditë..,
do rilindë një ditë,
dhe ky zjarrë gjatë s’do më mbajë...

Refreni
Shpinën botës do i’a kthej,
dhe me vete s’ka kurrë për t’më marë!?
vetja ime do ngadhënjej si kurrë më parë!,
dhe do mburrem fitimtar...

III
Me gjithë mend do i’a dal,
do venitem dhe do veproj si i marrë,
dhe shpresoj në një ditë,
do mund terrin dhe ferrin përballë që kam.

IV
Do të tjetërsohem një ditë..,
do të vijë ajo ditë,
dhe ky zjarrë gjatë s’do më mbajë...

Refreni
Shpinën botës do i’a kthej,
dhe me vete s’ka kurrë për t’më marë!?
vetja ime do ngadhënjej si kurrë më parë!,
dhe do mburrem fitimtar...

Ura
Vetja ime do ngadhënjej,
për atë Zot që jetë më dha
...s’dua të ndihem si në ferr.!

Refreni
Shpinën botës do i’a kthej,
dhe me vete s’ka kurrë për t’më marë!?
vetja ime do ngadhënjej si kurrë më parë!,
dhe do mburrem fitimtar...
Më Shumë Këngë Nga Morena Reka:


Komente mbi këtë këngë