Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mossi - Seriozisht

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Seriozisht".
3. Video është e këngës "Seriozisht", por nuk këndohet nga Mossi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mossi - Seriozisht  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  46

Komente

Asnjë Koment

20/07/2020

2020-07-20T21:10:22+00:00

5 e marr e shes 10
I kom 3 gram edhe pare n'kulet
Jom me ni shok e vet kena met
E qado qe po boj o kam doket e leht
Jom gati me dek per kon do qe na prek
Un tu hek ata hala tum njek
Tu bo pare en dark edhe pare en drek
Po sdi qa k*rin tem mu ka tek
Po du mu bo si un po kallxoj qe smun
Mlypin gjithkun po sum gjejn kerkun
Ti je veq spiun e spiun o qun
E une kurr nuk nalna tu bo pare pa mun
Vet edhe shum leht 100 bize ti silli
Hala 100 kese per qdo nat ti dealli
Shtrit neper rrug veten sun e kfilli
Edhe kur jom mshel hala snalet chilli
Ma e bardh se milli osht qe un e maj nxhep
Hala ti marr mi jep sikur merrjep
Njonin prej neve e kini neper qdo cep
Maj burg per shok e maj gojen e kept
Kush kari more pom fol mu per deka
kush kari pom kallxon mu per heka
Kur u bonet mu mem fol per hekra
Fmi t'karit qe sju ka dal as mjekrra
Tu shetit me veti 2 killa n'bagazh
Tu luj me daj gjith n'avantazh
Nuk o shantazh merre si kshill
E kom shum leht met gjet e met kill

Bitch hajdi te na kush doni diqka
Sigurisht i prisht te na kish gjithqka
Qa po ni diqka po na lypin ata
Po sa kesh anej nuk ju pash kerka

Bitch hajdi te na
Sigurisht i prisht te na kish gjithqka
Po na lypin ata e nuk ju pash kerka

Secilen pun e marr seriozisht
E ku tshoh tzit ka um bojn me gisht
Mem bo mem prek ju dal me bisht
Ski ma t'prisht definitivisht

Secilen pun e marr seriozisht
E ku tshoh tzit ka um bojn me gisht
Mem bo mem prek ju dal me bisht
Ski ma t'prisht definitiv..

Spo shoh asnjo mat fort per ket sport
5 her n'dit boj export emport
Si me pas firm lir bajna transport
Edhe kur pi n'qeli rri teper komfort
Tu bo della me ford tu kry pun sa ora
Tu i pa n'rrug njerzt tu ju kry n'semafora
Gjamin e maj qel veq sa me dal dora
Do buk veq sa i heka tash tjerat i morra

Je kon i ri kur je ardh n'Dhermi
Kishe qef me nejt me prishtinali
Ty t'kena shit hapa gjumit per i
I ki ble sa ki mujt se ki dit qa ki pi
Barin e ki ble t'zi tkena pas myshteri
Ti kom marr kejt lekt pse me vjedh radi
Hade qe guxon se e din qe sun vi
Ty t'maj n'k*r me at pesh qe e ki
Qa din ti per ija vija e glloku
Ti je fmi t'doket vetja si goku

shpejt vi te blloku pi shteti en shtet
Dil per mu vet kan met thon mos vet
Edhe po jom i flliqt edhe kejt ti flliqi
krejt ren ti iqi deri te meriton mjekiqi
Ku jom sot jom ardh pej kurgjohiqi
Ti mu hala sum njeh jom Gramos Krasniqi
But je i but ti s'mun me na tut
Jom ton naten qut tu bo pare pergut
Tash nisja mu lut edhe shimi shum shpejt
E provoj hekrin a o ka gjun drejt

Secilen pun e marr seriozisht
E ku tshoh t'zi ka um bojn me gisht
Mem bo mem prek ju dal me bisht
Ski ma t'prisht definitivisht

Secilen pun e marr seriozisht
E ku tshoh t'zi ka um bojn me gisht
Mem bo mem prek ju dal me bisht
Ski ma t'prisht definitiv..

Secilen pun e marr seriozisht
E ku tshoh t'zi ka um bojn me gisht
Mem bo mem prek ju dal me bisht
Ski ma t'prisht definitivisht

Secilen pun e marr seriozisht
E ku tshoh t'zi ka um bojn me gisht
Mem bo mem prek ju dal me bisht
Ski ma t'prisht definitivisht


Ky tekst u dërgua nga thepizzadealerKartolina (2)

12
10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mossi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet