Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mossi - Hije Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  7

Bitch dije tbona si hije
E plumat qe t vin mrena ntrup jon me shije
Me mall Columbie tu shti pluma ngryk alltie
Qato dur ton naten tu ndreq vi mas vije

Se di ku t hin a nshpin a nbark
Se kur ki mu hek ti un ko me kon larg
Kur ki mu prek ti sjom rreth e perqark
Ose kejt ntjeter shtet tu e pi ni kyqje npark

Qa kena desht hala se kena kry
Jom i keq e pa shpirt mu smuneshmemthy
Bojna qysh kena bo njejt apet edhe me ty
Me gjujt njerin nkry tu e kqyr nsy

Vjen per ty e zeza kur del
Vi kur se pret i zi azrael
Shum kriminel na jena kartel
Duhesh mu pre nfyt kur knon si harabel

Me ni tel dy kartela tu na thirr klientela
Hala tu bo della tu shit mozarella
Dimnit n'qeli veres n marbella
Nina i sigurt osht guri keshtjella

T'fella jon senet ski qysh mi arrit
Keni me mpa kur skeni me mprit
I du edhe rrezet e diellit
me vjet skom pa drit
Po don ma shum me dit
Veq shko vet qysh jom rrit

Jom i prisht ata sun e mohon
E kom zemren e zez ti ma tzez sun e bon
Hala tu na percjell gjith dikush na pergjon
Po ska gjygj qe mdenon mu veq zotimgjykon

E ti po harron qe jom dit tu ti nje
Spo tvjen era i pasun po tvjen era dhe
Smun me na pa veq ki me ndje
Hijen permas kur t vjen me tt

Rruga ka me tu pre kur osht kejt heshtje
Ti bon tjeter kang une ni tjeter qeshtje
Jom i musht urrejtje jom ngi po kom etje
Sosht jeta e drejt ska ven per hatermbetje

Kjo osht veq vrejtje msoni pej saj
Se naten ju vraj diten ju kaj
Vllaun si vet veq ati i perngaj
Tmiren e tkeqen krejt me to i ndaj

Hala e maj vet Skarbeg Koekelberg
Malli qe e qes n'Treg osht guri ajsberg
I marr lekt qet si Frederik Berg
Tu u dok gjith njejt Mark Zuckeberg

Shum gati per pun shum vija ni hun
Fol per jet tem me tanen e pagun
Edhe nese smuj une tjetri ju gjun
Kurr sjom vet shoku shpinen ma run


Ky tekst u dërgua nga kley_Mossi
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/08/2023
Prod: Laykx
Instrumental: Laykx
Mix.Master: Yan O Seventhroom7Mossi - Hije
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hije".
3. Video është e këngës "Hije", por nuk këndohet nga Mossi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mossi:


Komente 0