Motrat Fejza
Motrat Fejza

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Motrat Fejza është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Familja e njohur e Mushtishtit, Fejza, është familje artistësh, bile të muzikës së mirëfilltë shqipe. Pjesëtare e kësaj familje është edhe motra e Shkurtes, e njohura Naxhije Fejza, e cila ka vite që me zërin dhe repertorin e saj të gjerë ka fituar fansa të shumtë gjithandej. Po ashtu, aq të mirëpritura ishin edhe këngët, të cilat ishin në bashkëpunim me Shkurten, këngë të cilat duken se dalin me një zë. Në vitin 1996, Motrat Fejza publikojnë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0