Motrat Fejza
Motrat Fejza
Motrat Fejza
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore folklorike
Motrat Fejza është grup artistësh i njohur. Familja e njohur e Mushtishtit, Fejza, është familje artistësh, bile të muzikës së mirëfilltë shqipe. Pjesëtare e kësaj familje është edhe motra e Shkurtes, e njohura Naxhije Fejza, e cila ka vite që me zërin dhe repertorin e saj të gjerë ka fituar fansa të shumtë gjithandej. Po ashtu, aq të mirëpritura ishin edhe këngët, të cilat ishin në bashkëpunim me Shkurten, këngë të cilat duken se dalin me një zë.

Në vitin 1996, Motrat Fejza publikojnë albumin "Sot O Kurrë".

Në vitin 2004, Motrat Fejza publikojnë albumin "Hajde Lule Kosovare".

Më datë 29 Korrik 2022, Shkurte Fejza & Naxhije Fejza publikojnë videoklipin "Motrat". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Sami Aliu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0