Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Motrat Mustafa

Tags: Motrat Mustafa, Motra Mustafa, Motrat, Motrat Mostafa, Safete Mustafa, Sahide Mustafa

Motrat Mustafa është një duo muzikore shumë e njohur, që këndon muzikë popullore. Motrat Mustafa (Safete (lindur më 1971) e Sahide Mustafa (e lindur më 1974), janë këngëtare nga Kosova.Rrjdhin nga nje fshat shume me vlera per muziken mbare popullore siç ishte Mushtishti nje fshat i Therandes.Ishin 8 motra dhe qe te gjitha kendonin,dy te parat kane kenduar shume vite me pare,ndersa 6 kendojne shume shpesh tani bashke.Këndojën që nga fëmijëria dhe shquhen në publik për herë të parë në Radio Zagreb në vitin 1981 me kolaboracionin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Motrat Mustafa ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  383

Zemres Nuk I Dihet (2017)

Burime Folklorike (2017)

Dashnia I Then Ligjet (2016)

Meli Meli (2015)

Hajde Për Hajr Dasma (2015)

Ti Më Thirr Në Valle (2014)

Unë E Ti Një Zemër (2014)

Krushqit Po Na Vijne (2013)

Besova E Gabova (2013)

Lumturine Ne Zemrat Tona (2012)


» Dërgo Një Këngë »


Shpirtit Tim
Faleminderit Diaspor
Dashnija I Then Ligjet
Muaji I Mëshirës
Kuq E Zi
N'dashuri Nuk Besoj Me
Zemres Nuk I Dihet
Me Fal Bija Ime
Me Fajsojn Qe S'pata Femije
Linde Vella Na I Gezove Zemrat

Përkthime (1)

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017