Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Mos Me Thuaj Mirdita Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Mos me thuaj mirdita
mos me thuaj vajz si je (2x)

por at dite ce kur te vdes
eja hudhma nje grusht dhe (2x)

II
dot kalon me koken ulur
trupin dridhur tuj mendu (2x)

athu jeta esht e shkruar
te behem nuse e huaj (2x)

III
kur dovakun te qesish n'kok
unene varr do te qaj me lot (2x)

do te pershkruaj me fustan
sikur t'isha une pran (2X)

IV
Po me mire qe me mori vdekja
e se pash nuse te huj (2x)

nuk degjoj une me renkime
vetem lot dashnores sime (2x)


Ky tekst u dërgua nga  BeniMotrat Mustafa
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2010


Motrat Mustafa - Mos Me Thuaj Mirdita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Thuaj Mirdita".
3. Video është e këngës "Mos Me Thuaj Mirdita", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente 0