Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Fukaraja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Disa jetojn ne pallate, disa vuajn pa të drejt
Ndryshojn fatet, askush nuk i ka krejt
Njerëz qe ne rrug takoni, t'veshur me kostum të strejt
Mos i lakmoni, askush nuk i ka krejt

Nje natë dimri, natë acari, pashë nje fëmi me duar shtri
Loti i kti lypsari ma ktheu mua femijërine
Mos me quani Zoteri kur e patë oren me ar
E kotë kjo pasuri, pa dashuri jemi lypsar

Disa e lakmuan mbretin me margaritar te shtrejt
Disa shëndetin, askush nu i ka krejt
Pasurinë e ëndërroni, pasuria ikën shpejt
Mos i lakmoni, askush nuk i ka krejt

Nje natë dimri, natë acari, pashë nje fëmi me duar shtri
Loti i kti lypsari ma ktheu mua femijërine
Mos me quani Zoteri kur e patë oren me ar
E kotë kjo pasuri, pa dashuri jemi lypsar
x2


Ky tekst u dërgua nga Kosovagiirl

Motrat Mustafa - Fukaraja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fukaraja".
3. Video është e këngës "Fukaraja", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente 1