Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Tri Dite Dasem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Bëmi gati teshat
Gjyshe jam tu ardhë
Në dasmën e dajës
Unë jam bajraktar
Në dasmën e dajës
Unë jam bajraktar

Uooooooo
Dasma e madhe ia ka nisë
Për hajr zoti i shpisë
Tri ditë dasëm du me ba
Gëzim më të madh nuk ka

Sa me gëzim e kam pritë këtë ditë
Djalin po e martojmë
Të madh e të vogël du me i thirrë
Tri ditë dasem bajmë

Uooooooo
Mëshoi tupanit tupanxhi
Hajde dajë n’valle me hy
Oh kalle me tupan
Vallen mos e ndal
Kalle surlaxhi
Tymin qitja ti

Uooooooo
Ka thanë nëna një javë bijat
Kismet kam me i mbledhë
Halla teze për nip t’vetin
Oh p’e kallin krejt

Tri dite dasëm kam më ba
Zot’ i shpisë ka thanë
Le t’n’ijnë miq e dashamirë
Kush po marton djalë

Uooooooo
Mëshoi tupanit tupanxhi
Hajde dajë n’valle me hy
Oh kalle me tupan
Vallen mos e ndal
Kalle surlaxhi
Tymin qitja ti

Uooooooo
Hajde reja jem
Zemra zemres tem
Ty t’ka beku zoti
T’ka pru për djalë tem
(2x)


Ky tekst u dërgua nga Rrezik dhe Gaydrienne

Motrat Mustafa - Tri Dite Dasem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tri Dite Dasem".
3. Video është e këngës "Tri Dite Dasem", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente 0