TEKSTESHQIP

Motrat Mustafa
Si Dashnia E Motrave Nuk Ka
Lyrics

vi te ti thirr e pa thirr
me ty moter nihem mir
me nejt bashk 100 vjet
me ty s'ngihem muhabet

tkam moter per qefi
je si embelsir ti je pjes e jetes
per keq e per mir
tkam moter per qefi
je shpirti je zemra
dhimja jote moter eshte edhe e jemja

me ty e sigurt une jam
shoqe ma besnike tkam
kur kam gzim dhe hidhrim
veq ti mqetson shpirtin tim

ref.

me nji sofer bashk jem rrit
shum sekrete i kem dit
e shum rrall jemi perla
veq per tesha kush mej da

ref.