A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mozzik - T'maj Men


Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  20

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/05/2014

2014-05-16T13:24:51

mkujtohesh si sot kur tpash per her tpar
edhe tn shkoll tmaj men numrin njo en ditar
tnjejten ishmi te2 kujdestar tmaj men
ndrroj gjithqka kur nbanken toneune bona ven
fillova me ta qit doren nqaf e ti dojshe me dek
hala pa ma dit emrin ky djali po don mem prek
ditet ecshin pa u nal e ty stpelqejke asnji djal
kaloj 1 muj kalun 2 derisa e the ni fjal
mtha ni djal o kam pelqen i thash jo bre so per ty
mos em keqkupto tha un e kom fjalen per ty
filloj zemra mem rreh u hupa kurgjo nuk fola
e mora qanten me veti edhe prej klases dola
U bo neser e unn i vesht nseter i shkova
e bona per veti edhe prej saj kurr su largova
tona senet i kem nda bashk qdo problem qdo rast
jemi kon njo per njo qast per qast qast per qast /
2x
kadoo qe shkoj kado qe sillna tmaj men
100 vjet me jetu prap tmaj men
e kom problem met harru kujtimi jem
nihna mas miri me ty me ty zemra em flen /

kalun 3 vjet e unn u bona tjeter njeri
u bona reper me zemer em ndrroj edhe karakteri
e ti repin e urrejshe mthe le repin ose mu lem
unn thash kom ven per dyjat zemra jem tonat i nxen
unn smujsha met kuptu nuk e di qka je tu fol
prej stresit e presionit nuk rrisha edhe en shkoll
menova 1 muj shkrina men per pergjigjee
thash e zgjedhi repin edhe pse n'dashni ska ligje
ndodhi ndarja sharja mes meje edhe asaj
un i thojsha deri sa kom me dek unn nzemer tmaj
i ndrrum klasat shkollat edhe qytetin
aq ma larg me trup zemrat afer njoni tjetrit
sa shpejt u largove sa shpejt em harrove
jemi lind per njoni tjetrin auu von e kuptove
E pres diten daten kohen prap na dy mu taku
E NDJEVA THELL ME SHPIRT sa kish fuqi fjala T'DU /
3X
kado qe shkoj kado qe sillna tmaj men
100 vjet me jetu prap tmaj men
e kom problem met harru kujtimi jem
nihna mas miri me ty me ty zemra em flen !


Lyrics submited by Shpetim Mustafajje-Cards (4)

U krijua nga Ana 2019-03-11 09:38:46
N'dashni s'ka ligje
2019-03-11 09:38:19
M'kujtohesh si sot
kur t'pashë për herë t'parë
2019-03-11 09:27:57
I ndrrum klasat
Shkollat edhe qytetin
Aq ma larg me trup
Zemrat afër njoni-tjetrit
2019-03-11 09:26:01
Kaloi 1 muj, kalun 2
Derisa e the 1 fjalë

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019