Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mozzik

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  2322
 • Emri i Vërtetë:
 • Gramoz Aliu
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Mozzik është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Është shumë i ri në moshë, mirëpo Gramoz Aliu apo siç njihet për publikun ‘Mozzik’, është njëri ndër kengetaret shqiptar më energjik ne rrymen e muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik dhe tekstet e veçanta që ai i bën. Ai është nga Ferizaj dhe është vëllai i Getoar Aliu - Getinjo. Zhanri modern i fle në shpirt dhe Mozzik thotë se asnjëherë nuk do ta ndërrojë këtë stil të kënduarit. Ka kenduar disa kenge qe shume shpejt jane shenderr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Getinjos

Ish-Anëtar i labelit

On Records

Ish-I dashuri i

Loredanës

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

248 🔥Mozzart (2020)

★★★★★

The Best Of (2017)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (188)

19
16
23
22
31
22
23
24
20
14
21
32
24
20
18
26
20
17
23
23

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Lyric Master

Capital T

Getinjo

Endrit Elshani (Endri)

Ardian Bujupi

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Mahmut Ferati

Blero

Avni Mula

Tags: Mozzik, Gramoz Aliu


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet