Më mbaj mend (për 1 muaj)

Getinjo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1004
 • Emri i Vërtetë:
 • Getoar Aliu
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Getinjo është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993, familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore. Getinjo dhe i vëllai ishin problematikë por me kohën edhe u përmisuan ata nga problemet pranojnë se edhe kanë përdorur lëndë naarkotike. Por kjo gjë ishte kohë më pa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Mozzik

Ish-Anëtar i labelit

On Records

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Komente

53 🔥Best Of (2017)

Young Ghetto (2012)

Young Ghetto Mixtape (2011)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (62)

1
14
15
14
9
18
12
13
6
5
4
16
9
16
15
11
12
10
4
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Lyric Master

Mozzik

Majk

Capital T

2Ton

Stresi

Ardian Bujupi

Ermal Fejzullahu

Naim Krasniqi

Mahmut Ferati

Tags: Getinjo, Ghetto, Young Ghetto, Gheto, Geto, Yang Ghetto, Getoar Aliu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet