Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Mr.Don - Elegji  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

15/07/2015

2015-07-15T15:00:04+00:00‪#‎Strofa‬ 1
Dashnit që nuk ndodhin une lutna për to,
për ato zemra qe djegen me kohë!
Beauty Smart shine si gold syt e mije skan pas si ajooo /
Kur t'afrohet zjarri une per ty djegna i pari
my heart bleeds for you shawty qe 1 vjet um djegi malli.
Ti je burimi i lotit tem cdo natë t'kerkoj n'gotën me venë
familja e saj kunder meje meeen paskan thon qe jom problem
Fuck kuptomni pak mos u bo shkak mu lidh nyje ky fat
martesa me tjetrin mekat, deri sa tdes ku me tpas n'gjak a,
Tpres 5 jo po 25 vjet ia vlen për krijesen që e du n'cdo aspekt,
vuaj secilen dit' qe mbes vet ngushllohna me foto tua n'snapchat!
E nese bjen shi edhe kama m'rreshqet bi për toke mbes vec vet,
nuk kom pare as sukses a ki me kon me mu apeeeet !!!

#‎Strofa‬ 2
Distanca mallin e shton po e zbeh dashuriiiin, dhimbjen për ty cdo natë e luftoj n'krah me vioooolin, pse ti ike larg prej meje tash jom shok me vetminë, tpres mu kthy mu kthy prap te une queeeen!!!
Beauty ti mke pshtet për muri, rrethi yt pengesen pom debon me guri, ata nuk kuptojn ti për mu je nuri, fatin e kurdisur vet vi e furi,
Pa pike mëshire po imponon fat, dy t'ri i ndave vec për inat, n'librin e shejt dashuri s'osht mëkat, po qysh me lyp drejtsi prej djallit binjak.
Kur je n'mes t'rrugës edhe ec vet, terr n'cdo pjesë t'jetës i dëshprum me dur n'gjep, krahu t'thehet me tradhti hic pa respekt, ku me gjetë mbështetjen un i vetem n'këtë planetë,
Planet për t'ardhmën i kom ujit me lot' se kushtet materiale nuk i realizojshin dot, mu bo dëshmitar vec i madhi ZOT po prap për ty m'rreh zemra sot.


Ky tekst u dërgua nga Zeqirja Jashari
Më Shumë Këngë Nga Mr.Don:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet