Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mr Elvis - Te Eliminoj (diss Ghetogold) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

yeah just check it up yeah hahahaha
What`s up nige?

Para meje mos u tut,para meje ngel si mut
Degjoi fjalet qe t'i them,un jam si bang bang
Ndrysho rrugen sa me pare,flas me rima jo me arme
Ku mendon qe ti do shkosh,para meje do kalosh
Ndale hapin vec nje cast,per mu je pederast
Me kurva s'behet fama,t'a them dhe n sy perpara
Po kur kurvat te t mbarojn? Me ke do knosh o Ghetto Gold?
Ky jam un e s bej shaka,s'i duroj dot pordht e mdha
Qendro me kemb ne tok,e mos thuaj qe s'ka Hip-Hop
Shhhht,un ty po t them,mos ngri ze se ska problem
Por ske faj qe ciceron,bytha shum t esht perkedhel
Kjo Shqipri po t'i mbush xhepat,e n Kosov njeri spo t vje

REF 2x

Un ty teleminoj,t'shperthej si mina n'dor
Kjo per ty esht si fillim,ndaj degjoje miku im
Mos thuaj qe ska Hip-Hop Shqipria madhe sot
Si fillim un po ta them,per ty esht ky refren

Spo t pelqen se cfar po them? Me habi po shtangesh n vend
Vec kte hapje po degjon e thua paska lujt nga mendt
Un nuk jam i lujt aspak,kto vargje i ke hak
Intervistat kur ti japsh,mos flasesh me kurr percart
Un nuk jam aspak ganster,gansterin ta bejn tjert
Po kur degjova se cfare the,mke detyru qe t jem i sert
Sme intereson mu fama jote,ti kte gje mos e mendo
Un mbeshtetem tek vetvetja kte e them per cilindo
Kuq e zi jam un ne gjak,kuq e zi je dhe ti
vec un jam i thjesht i drejt urse ti plot tangerllik
Njerzit flasin se nuk din,thon por ky mor pse e nget?
N opinion un t'i sqaroj,t'i coj gjerat n vend t vet...

REF 2x

Un ty teleminoj,t'shperthej si mina n'dor
Kjo per ty esht si fillim,ndaj degjoje miku im
Mos thuaj qe ska Hip-Hop Shqipria madhe sot
Si fillim un po ta them,per ty esht ky refren

Kam harruar dhe diqcka,pa ta then un ty or vlla
Qe kur t flasesh per rrep shqiptar,ta lash gojen ti me par
Un kurr se kam zakon qe me t sha si miqt e tu
Por dy fjal un po ti them qe vath n vesh ti me i vu
Ti ke gjet e ben sehir me rrepista pesimist
Gjysem fjale ty sta thon,ndaj dhe ti ke livadhis
Ske asgje me shum se un,kte ta kesh ti shum te qart
Ngjyra ime esht platin kurse e jotja esht e art
Ndaj fol mir ose mos fol,nqoftse do te kem rrespekt
Rrep bej un e rrep ben ti,vec ndryshon nji dialekt

REF 2x

Un ty teleminoj,t'shperthej si mina n'dor
Kjo per ty esht si fillim,ndaj degjoje miku im
Mos thuaj qe ska Hip-Hop Shqipria madhe sot
Si fillim un po ta them,per ty esht ky refren

KY ISHTE VETEM FILLIM MOTHERFUCKER


Ky tekst u dërgua nga Ylber KabashiMr Elvis
Publikimi: 25/07/2012


Mr Elvis - Te Eliminoj (diss Ghetogold)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Eliminoj (diss Ghetogold)".
3. Video është e këngës "Te Eliminoj (diss Ghetogold)", por nuk këndohet nga Mr Elvis.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mr Elvis:


Komente 0