Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mr Elvis - Kemi Vdekur Se Kuptojme Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Hej hej ti po mendon se po genjej
asnje cast jo kurre s'do ndalem
vargje per jeten gjithmone do te gjej
a po mendoni ndopak
me sy spo shihni aspak
kjo jeta jone prej shqiptari
me e zeze se e zeza ne fakt
ndaj po mundohem te shkoj larg
per t`mos u kthyer me kurre
se vendi qe une jetoj
mbi fatin sot po p`shurr
te gjithe habitur sy hapur
me gojen kycur pa fjale
i gjithe si popull po rrijme
ndaj politika ben palle
e di fort mire qe sfitoj
se nuk jam lepires i bythes
si shkoj partive nga pas
per nje pune per shkak te detyres
nuk eshte e pare ne asnje vend
ku pa shprese njeriu jeton
kto mrekulli fatkeqesie
vetem tek ne ti ofrojne
por prap e du vendin tim
dhe kur zdo ndahet kjo zemer
dhe ne fund te botes te jem
shqiptare do t'me therrasin ne emer
ku ka me keq qe te shohesh breza
pa te ardhme jetese
nga politika qe bien e ngrihen
e mbushin xhepat per vete
s'eshte per te qeshur aspak..
siguria zero me xhufke
jeta ne duart e tjetrit
nga kriminele e hajdute...

REF.:
Kemi vdekur se kuptojme
marim fryme por segzistojme
dhe per sa kohe ne do t`vazhdojme
qe me jetet tona te luftojme
Po kerkojme vec pak ndryshim
qe jetet tona t`ken kuptim
nuk po kerkojme asgje me shume
as ti e as une
as ti e as une...

Lajme pa fund po shikojme
me pedofila zyrtare
qe shfrytezojne per shkak te detyres
sot minorenet shqiptare
Fuck you motherfuckers
qe nuk ju nxihen ftyrat
po veproni si te doni
spo pyesni moshe e as per ngjyra
me tej nje lajm alarmant sikur n`filma horror
e gropos sot tjetra fmine
sikur te jet qen ne oborr
per allah po them se po afrohet fundi i Botes
ta mbys nena fmin
Kjo ndodh vec per mend e kokes
ku ka fukarallek dhe papunesi ne maximum
domosdo ka dhe probleme qe zgjidhen vec me plumb
Vrasje ,plagosje ,plackitje cdo nate
po vidhen dhe miliona
kurse populli han buk that
rrompall shqiptaria ,tkuqe pin rinia
pa pik perspektive po vdesin sot me mijra
na mbyten dhe kaptin medhenjt qe nuk ja del me karkaleca
por dhe hund derra dhe qafe gjate
qe plot e perplot i mbushen thesat....

REF.:
Kemi vdekur se kuptojme
marim fryme por segzistojme
dhe per sa kohe ne do t`vazhdojme
qe me jetet tona te luftojme
Po kerkojme vec pak ndryshim
qe jetet tona t`ken kuptim
nuk po kerkojme asgje me shume
as ti e as une
as ti e as une...

Pa hidhi syte rreth e qark
dhe shiko c`fare ndodh cdo dite
fluturojne makina me njerez
nga eksplozive dhe dinamite
si qen po vritet robi sot ne mesin e dites
e zhduket pa lene asnje gjurme
si satelit jasht orbites
pra nga mengjesi ne darke
siguri per jeten nuk ka
kur degjon qe vriten vlla me vlla
pra me keq ku te shkoj nuk ka
nga i pari tek i fundit
sot shqiptart perdorin dhunen
nuk e njohin dialogun
e kane burrni s'e ulin hunden
kam nje lajm per gra e vajza
qe sot flori mbajne neper qafe
t`mos i mbani neper rruge
sot egersira mund t`ju vrase
neper qendra interneti
sheh femije ne oret e vona
shohin porno pa limit
edhe po prishen ne pantallona
te nesermen i ze gjumi
shkojne ne shkolle me shume vonese
nuk po pyesin me per prinder
e per prinder thone nuk dhjes
meqe jemi tek muzika
edhe vete une bej muzike
s`guxon te ndezesh sot tv
sot videot jane plot erotike
tekste me te thyme ,e me te shklyme
me te ngulme e me te shkulme
ndaj largoni femijet o njerez
se ky eshte art me pull te kuqe....

REF. X2:
Kemi vdekur se kuptojme
marim fryme por segzistojme
dhe per sa kohe ne do t`vazhdojme
qe me jetet tona te luftojme
Po kerkojme vec pak ndryshim
qe jetet tona t`ken kuptim
nuk po kerkojme asgje me shume
as ti e as une
as ti e as une...
Mr Elvis
Publikimi: 03/12/2015


Mr Elvis - Kemi Vdekur Se Kuptojme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kemi Vdekur Se Kuptojme".
3. Video është e këngës "Kemi Vdekur Se Kuptojme", por nuk këndohet nga Mr Elvis.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mr Elvis:


Komente 0