TEKSTESHQIP

Mr Elvis
Kur Ke Dhe Kur S'ke Pare
Lyrics

Un u mbylla ne dhom i vetem
qe te shkruaj per veten
per jeten po ju them te verteten
me vargje plot e mbusha fleten ,
un syt te perlotur i kam
e jo aspak jam gjys askushem
se jeta qe bej se jeta qe bej
Duket qart jetoj mjerushem
BOM BOM , nje djal te ri sot qe vran ,
nje nen veshur me t'zeza
qe per djalin e saj sot po qan ,
o o o mos nje artist esht overdoz
drroga te nryshme perdorte
gjat seksit artistet roz
Parja te Parja po shkon
fukaraja asgje spo fiton
Sa her qeverit ndryshojn
puntoret n'rrug perfundojn
Ne anen tjeter te rruges
Shoh femij qe kerkojn lemosh
Duke zgjatur doren perpara
por kerkush nuk i jep asnje grosh
Me tej cdo lagje shqipnie
Gjynah e mjera rini
Pa shkoll , pa un e pa te ardhme
Me drrogen po gjejn qetsi
Normal qe do mbushen burgjet
Sot mendjet e nenave shkatrrohenn
Me thoni ku kan gabuar?
Dhe kush sot pun po ju o ofron ???

Ref.
Nese parat i ke
gjith boten e blen
E jo ste trembet syri aspak
Dhe nese pare ti ske
Sje askush mbi dhe'
Te gjith largohen do mbetesh ti vet ..
Mirmengjes interes mirmbrema je mir
Te gjith te duan e te rrespektojn ,
Por e kunderta ndodh
Nese para ti qe ske
I Vdekur i mbaruar je.

Nje tjeter problem social
Qe sot ky vend po perball
Esht ai i vajzave t'reja
Qe sot prej duresh kan dal
Vec ti ofrohet karrjer
Vec ti ofrohet para
Ta fal ty tupin e saj sikurse buka qe ha ..
Nje djal i ri me motorr
Qe me shpejtesi fluturon
Humb jeten sa hap e mbyll syt
Dhe jeta e tij perfundon
Cdo nat po behet me e frikshe
Dhe kjo gje e perditshme
Dhe Madje shum e neveritshme
Kur gjejn fukara per grabitje
Ne zemer un kam nje presk
Kur me syt e mi un e pash
Nje vajz qe kerkon femijen ta hedh
Mallkuar qoft fukarallekun
E ke motren ne shpi .
Zguxon ta futesh ne lokale se pronari kerkon ta .....
Sot artista , artista
Te ashtuquajtur artista ,
Po u veshe gjer
Nr.1 neper rrevista
Ne festivale shqiptare
Cdogje po shihet ashiqare
Bisnes vlla bisnes
Jo art por veq pare

Reff
Nese parat i ke
gjith boten e blen
E jo ste trembet syri aspak
Dhe nese pare ti ske
Sje askush mbi dhe'
Te gjith largohen do mbetesh ti vet ..
Mirmengjes interes mirmbrema je mir
Te gjith te duan e te rrespektojn ,
Por e kunderta ndodh
Nese para ti qe ske
I Vdekur i mbaruar je.

Me tej rrepistat l'pin bythen
Me vargje vulgare mbushur plot
Po pulsojn femije neper rruge
U mbeshtjellin ndjenjen si force
Po harrojn se kan familje
Po harrojn se kan dhe motra
Qe tgjith qe shahen n'internete
Qe tgjithve i hongert mortja
Po kujtojn se jan gangsterra
Ngatrrojn 2-Pacun me veten
Kur kthehen n'shpi naten von
Shkelmi dhe shpulla smungon
E lusim zotin t'kemi shnetin
Mos shkelim dere Spital
Se sa te shkelesh ne der
Tka zen ty pika e hallit
Se parja zgjidh cdo problem
Nese ne xhepa ke plot
Dhe nese pare nuk ke
Asnje ne bote ste ofron
Sot e veshtire esht t'gjesh shoke
Qe te jete mbas teje per kok
Mos te dojn ty per Interes
Por ta kesh si krah shum te forte
E marr un pult e TVs
Dhe nje nga nje ndrroj kanale
Prapa nesh c'na shohin syt
Ere e qelbur vjen nga halet
Kronika te ndryshme
U Vra u Pre u Hodhi Posht
Po degjojm ne cdo dit
Jo ke ne po kudo dhe n'evrop

DËRGOI:
INFO
Duke patur parasysh impaktin pozitiv që përfitohet, materiali muzikor u lansua para publikut i punuar në aspektin vizual me një videoklip, i cili u publikua me datë 24 Maj 2012.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200