TEKSTESHQIP

Mr Elvis
Freedom
Lyrics

(qetesi ne sall.
i pandehur, ne baze te ligjeve te shtetit tone, gjykata ju shpall fajtor me vepren penale te kultivimit mbajtjes dhe shperndarjes se drogervae te ndryshme. gjykata ju denon me heqjen e te drejtes se liris dhe veprimit me 5 vjet burg, vendimi hyn ne fuqi menjehere. i pandehur? keni gje per te thene?)

ehh do te thoja qe...
gabim jam nuk e mohoj
parja e piset na mashtroi
ne fillim mu duk si film
por dhe filmi shpejt mbaroi
gjdo gje per rrep po me duket si
spo njoh mo veten jo me ty
e di do e vuaj ket denim
vec mos me shihni me percmim
urrejtje ne zemer shum po shtini
meshir per mu ju hic spo kini
thon se kaq keq per mu
ne te zeze kjo jet me qenka shkru
thon se me ndodh kjo mu
se rinin ne burg per me kalu
ah medet per mend e kokes
u bona shparqator i droges
si cdo nat ne bijte e rrugve
na joshi parja mbushi sodve
sot un jam perball me ju
me mir te mos kish ekzistu
po shoh duar te mavijosur
trup e shpirt te sakatosur
nuk jam i vetmi sjam perfekti
vec ALL-AHUT ska t'persosur

vec dicka dua tju them
mos u rafte atje ku shum ju dhemb
folni pak ku te punoj
kur shteti pun mos tme ofroj
jo vec mu por t'gjith rinis
qe ne burgje freedom vec kerkojn

(ref6)
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM

n'gjyyra tsyt ju shoh fytyrat
nje nga nje ju ndrrohen n'gjyrat
skeni faj qe do denoheni
ja ku jam beni c te doni
skam fjal e sdi cte them
se cka mbolla de te vjel
njerez jemi t'gjith gabojm
nen me fal qe po ndryshoj
e shoh qe me dridhen duart
dhe me lot ty syt po ti njollzoj
e mosmendimi perfundimi
si un dhe shum te tjere
futen ne ket dere
te madhe pa meduar se kur del
po m'dhemb zemra po gerthitem
kur denimi po me ipet
ula koken dhe mbylla syt
dhe ne qast mu mblodh nje lemsh ne fyt
e kerkojm me tmadhe drita
ket demim un kurr se prita
mblodha supet, mblodha mendjen
thash me vete qesht tradita
qesht tradita, fuck tradita
5 vjet burg kurr si prita
po e shoh qe ska meshir
sa do qe perseris nuk isha
sjam i pari as i fundit
qe qelit po i perqafoj
por tpakten te kesh pak tolerim
qe ktu gabimet ti riparoj
po shoh sallen dikush qesh
me pas nje tjeter qe buzqesh
me pas nje vajz lyer buzet
veshtron te shoqin ne meshir te rrept

(ref6)
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM

se mendova un kaq gjat
ngjyra e zez mu duk e bardh
por e bardha m'dul e zez
e zez e kam ne trup perlesh
ndaj un jam ketu mes jush
ktu ku mos qoft kerkush
ktu ku mos pafsha hasmin
ktu ku n'errsir te vrasin
ktu ku endrrat i vdesim
ktu ku gjak syve qesim
ktu ku rinin humbasim
ktu ku zemrat i plasim
ktu ku nuk mund te flasim
ktu ku familje s'shohim
ktu ku djelli smund t'na ngrohi
ktu ku nenen mezi pret tja puthesh duart qe t'dhan jet
ktu ku gjith te urrejn
ktu ku shpinen gjith ta kthejn
ktu ku gjith te harrojn
ktu ku gjith te nenvlersojn
ktu ku jeta duket ferr
ktu ku syt shohin vec terr
ktu ku gjith kan nje synim
ktu ku endrrat skan mbarim
ktu ku shpirti sgjen qetsi
ktu ku malli flet per grua
ktu ku malli flet per fmin
ktu ku me mure t'vrasin
ktu ku me hekura fort t'perplasin
ktu ku vitet shpejt nuk shkojn
ktu ku shoket ty t'jarrojn
ktu ku gjith se bashku FREEDOM FREEDOM tgjith kerkojm

sa mijra te rinj po dergjen ketu sot
te mbyllur fort pas hekurash ne lagshtir e ne te ftoht
te vrazhd neper fytyra dhe nje pik gjaku su shikon
thon se shpresa vdes e fundit
dhen te shpresa te shpresojm
nje nga nje vitet luajn dhe ato vitet numerojn
mezi presin driten e djellit fytyrat tua ngroh
te marrin ajer te paster qe dhe shpirti tu funksjonoj
me duart lart nga qielli FREEDOM FREEDOM vec kerkojm

(ref6)
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM
i want i want i want FREEDOM

DËRGOI:
INFO
Në mënyrë që impakti të jetë sa më i natyrshëm, materiali muzikor është paraqitur në ekranet tona këndshëm me klip muzikor, i cili u publikua me datë 29 Dhjetor 2012.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200