Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mr Rez

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Durres 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
BIOGRAFIA: Mr Rez është një këngëtar, autor këngësh dhe dj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo reggae. Mr Rez aka Albanian Reggae Ambassador, është pionier i DJ Reggae Dancehall / Hip Hop në Shqipëri. Në vitin 1991 shkoi me familjen në Pisa, Itali. në vitin 2001 filloi karrierën e tij si DJ duke luajtur Vinyl në qytetet italiane si Roma, Milano, Bologna, Firenze, Catanzaro, Grosseto, Pisa, Livorno, Lucca dhe shumë të tjerë. Në vitin 2006 ai luan periodikisht muzikë në Shqipëri për të ndihmuar në rritjen e kulturës reggae në atdheun e tij. Ai ka lu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Florian Shtambari

Ergys Estrefi

Julian Lekocaj

Briz Musaraj

Lintor Osmenaj

Gledi

Eagleye (Kiameti)

Gentjan Dema

Agustin Pellumbaj

AK

Tags: Mr Rez, Albanian Reggae Ambassador, Mr. Rez


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet