Më mbaj mend (për 1 muaj)


Muhabbet - Schau Hin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Schau Hin".
3. Video është e këngës "Schau Hin", por nuk këndohet nga Muhabbet.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Muhabbet - Schau Hin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

11/10/2008

2008-10-11T14:32:11+00:00

[Verse 1]

Wenn ich sehe, wie es vielen Menschen geht,
so hätte ich gern ein Neubeginn!
Es wird Zeit das ihr euch eingesteht,
dass die Kids hier so verloren sind!
Aussichtslos und Hoffnungslos,
denn wir stellen uns alle blind, doch wir stellen uns alle blind.

(Whoaa whoaa)

[Refrain]

Wenn and're nichts mehr sehen dann schau hin,
denn wir sehen soviel dass nicht richtig ist,
also versperr dich nicht und hör hin,
sie sagen soviel, so vieles ohne Sinn!

Wenn andere nichts mehr sehen dann schau hin,
denn wir sehn soviel dass nicht richtig ist,
also versperr dich nicht und hör hin,
sie sagen soviel, so vieles ohne Sinn!

[Verse 2]

Was ich will,
sind Taten und kein Wortgefecht,
irgendwie hat jeder Recht,
haltet doch was ihr versprecht
weil viele Menschen so verloren sind.
Ausgebrannt und Mittellos!
Denn wir stellen uns alle blind,
doch wir stellen uns alle blind.

(Whoaa whoaa)

[Refrain]

Wenn andre nichts mehr sehn' dann schau hin,
denn wir sehn' soviel dass nicht richtig ist.
Also versperr dich nicht und hör hin,
sie sagen soviel,sovieles ohne Sinn!

[Bridge]

Warum sind wir so blind,
Schau hin.
Vielleicht wachen sie auf und
schaun hin..
Zwischen das Glück zwischen Ruhm
zwischen all' diesen Dingen,
merkst du nicht was wichtig ist?
Auf der Suche nach dem Sinn,


Më Shumë Këngë Nga Muhabbet:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet