Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muhamet Bytyqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Prizren 
BIOGRAFIA: Muhamet Bytyqi është një këngëtar i njohur. MUHAMET BYTYQI ka lindur dhe eshte rritur ne Prizren me pasion te madh per muziken. Filloi ne shoqrine kulturore artistike "Xhevdet Doda" me koncerte te ndryshme foklorike. Pas shkolles fillore u be pjese e spektaklit "Dua Te Jem", ku aty mori çmimin super finalist. Nje nder kengetaret e atij spktakli ishte dhe Kaltrina Selimi. Në vitin 2013, Abaz Krasniqi & Muhamet Bytyqi publikojnë albumin "Te Kam Ty". Në vitin 2015, Merita Kastrati & Mu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentKenge Dasmash (2015)

★★★★★

Te Kam Ty (2013)

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Driton Obertinca

Papushi

Life Soldier

Ri2er

Acidi

Cadox

Herolind Ramabaja

Dossi A.K.A Professional's

Valon Buquku

Napoleon

Tags: Muhamet Bytyqi


Komente mbi këtë artist