Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Muharrem Ahmeti

Vendlindja: Oher

Këndon kryesisht: Etnike

Rryma të tjera: Popullore Dasmash

Muharrem Ahmeti është një këngëtar shumë i njohur. Karrieren e tij si kengetar e nisi shume i ri sepse qe ne femijeri kengen tallava e adhuronte.
Filloi qe te shkonte ne ahengje, dasma dhe keshtu u be i "famshem".
Ai aktualisht eshte i martuar dhe ka femi. Muharremi tani karieren e tij e vazhdon ne Shqiperi dhe atje eshte bere i famshem.
Ai ka patur nje femijeri te veshtire, por fale muzikes se tij, tani eshte shume mire.
Lindur ne Maqedoni, ne moshen 8-vjecare,doli ne treg me albumin e tij te pare...qe nga ajo kohe Muharrem Ahmeti u be nje prej legjendave muzikore ne shqiperi,kosove,maqedoni e ne te gjithe ballkanin. Eshte nje kengetar i cili kalon cdo limit ne kenge,dhe vjen gjithmone afer fansave me kene super hite, te cilat i bejne fansat qe ta duan ate me shume.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  saramk  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  138Më shumë artikuj nga Muharrem Ahmeti »
teksteshqip.com © 2007 - 2017