Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Muharrem Ahmeti - Kjo Buka E Gurbetit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/03/2013

2013-03-20T20:57:10+00:00

Këngë e albumit:

"Luj Me Mu Cike Luj"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kjo Buka E Gurbetit" kënduar nga Muharrem Ahmeti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sadik Uka. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kjo buka e gurbetit oj nane,
e idht si pelimi,
shume kush e la vendelindjen,
shkoj nga perendimi.

Oj nane e mjera nane,
plage te randa ne zemer kam, REF.x2
shume u dogja ne kete jete,
me shkoje ymri ne gurbet.

Mos qaj nane pash jeten time,
mos ma shto mua merzine,
mos vajto nuk je jetime,
mos e mallko perendin.

Oj nane e mjera nane,
plage te randa ne zemer kam, REF.x2
shume u dogja ne kete jete,
me shkoje ymri ne gurbet.

Te dy syte mu kane verbue,
smundje e rand me ka kaplue,
si bylbul me krahe te thyer
se pa ty jeta sme vyn.

Oj nane e mjera nane,
plage te randa ne zemer kam, REF.x2
shume u dogja ne kete jete,
me shkoje ymri ne gurbet.Më Shumë Këngë Nga Muharrem Ahmeti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet