Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muhrabije Malazogu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 73 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Muhrabije Malazogu është një këngëtare e njohur. Myhribije Malazogu Bytyqi ka lindur ne Prizren dhe ka kryer shkollen e mesme te muzikes. Punon si arsimtare ne Krushe te Madhe dhe per 36 vite, ne shkollen e muzikes Prenk Jakova ne Gjakove. Ishte soliste e talentuar ku kendoj ne disa festivali si ne Zambakun e Prizrenit, ne Festivalin e kenges popullore ne Gjakove, ne Akordet e Kosoves ne Prishtine etj. Ishte soliste e shoqerive muzikore Agimi te Prizrenit, Hajdar Dushi dhe Shote Galice te Gjako...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Elida Kryeziu

Ilirjana Berisha

Dorina Xerxa

Egzona Krasniqi

Antigona Qena

Syzana Jashanica

Albulena Kukaj

Miradije Aliu

Elizabeta Musliu

Arbëresha Hajdari

Tags: Muhrabije Malazogu, Myhribije Malazogu Bytyqi, Myhribije Bytyqi


Komente mbi këtë artist