Më mbaj mend (për 1 muaj)

Murat Ameti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
BIOGRAFIA: Murat Ameti është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Më datë 22 Maj 2019, Murat Ameti publikon videoklipin "Ilahi Mashup 2019". Më datë 4 Maj 2020, Murat Ameti publikon videoklipin "Ramazani Pa Ty". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga kompania MAF Production. Në vitin 2020, Murat Ameti publikon albumin "Live 2020"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentLive 2020 (2020)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sabri Saliu

Leutrim Beluli (Leo)

Armin Isha

Shenur Ajeti

Veton Sopoti

Ylberi

Klodian Gjondrekaj

Lindi Baksi

Bexhet Limani

Mel Duraku

Tags: Murat Ameti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet