A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Musa Jupolli

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Shajkofc 
  • Residence:
  • Francë 
  • Age:
  • 64
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Musa Jupolli is a popular writer. Musa Jupolli u lind më /në fshatin Shajkofc( Alban) të Podujevës. Ka kryer studimet Gjuhë dhe Letërsi shqipe në Universitetin e Prishtinës. Që i ri filloi të shkruaj poezi, të cilat i botoi kryesisht në Zërin e Rinisë dhe në Flaka e Vêllazërimit. Që nga viti 1984 jeton dhe vepron në Francë. Atje vazhdoi aktivitetin e tij për çështjën kombëtare, ku edhe themeloi Shoqatën ALBAKOS, e para shoqatë shqiptare në FIDH. Pati takime të dendura me aktivist...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Mehmet Bislimi

Abdullah Konoshevci

Tyran Prizren Spahiu

Halil Xani

Avdush Canaj

Pal Sokoli

Xhevahir Cirongu

Cathal Ó Searcaigh

Shaban Cakolli

Vasil Tabaku


Tags: Musa Jupolli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019