A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Musa Vyshka

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  10
BIOGRAFIA: Musa Vyshka is a popular writer. Musa Vyshka, një jetë të tërë mes letrave. Njeriu që ka shkruar me dhjetra libra me poezi, por që nuk ka lënë mënjanë as tregimin. I përket një ndër plejadave më të shkëlqyera të krijuesve shqiptarë si Helena Kadare, Sadije Agolli, Sadik Bejko, Ruzhdi Pulaha e të tjerë, që kanë lënë gjurmë në letërsinë shqiptare. Për shumë vjet ai ka qenë Kryetar i Lidhjes së Shkrimtarëve të qytetit të Elbasanit. Në diktaturë, sipas tij, shkrimtarët ishin më të r...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Leo Gjata

Imri Trena

Ilirjan Zhupa

Daniel Gazulli

Dhimiter Nica

Tahir Kolgjini

Skënder Rusi

Brahim Avdyli

Xhemë Karadaku

Nexhat Halimi


Tags: Musa Vyshka

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019