A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mustafa Krantja

Nuk ka akoma asnjë votë

(1921-2002)  
  • Vendlindja:
  • Kavajë 
BIOGRAFIA: Mustafa Krantja është një autor këngësh i njohur. Ai ishte edhe dirigjent shqiptar, i nderuar me çmimin Artist i Popullit, Profesor. Talenti i tij u zbulua në Normalen e Elbasanit, ku mori kontaktin e parë si artist me popullin. Pas një aktiviteti muzikor dhe njëkohësisht edhe atdhetar në korrik të vitit 1944 erdhi në Tiranë në orkestrën e Radio Tiranës si violinist i parë. Më vonë u bë dirigjent i saj dhe krijoi një kuartet harqesh. Kreu studime në Konservatorin e Pragës për dirizhurë dhe kompo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Gridi Kraja

Alfons Balliçi

Shpëtim Kushta

Hysni Milloshi

Aurid Gjini

Abdulla Grimci

Alqi Kareco

Zef Coba

Çesk Zadeja

Kastriot Gjini


Tags: Mustafa Krantja

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019