Mustafa Mehja
Mustafa Mehja

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Mustafa Mehja është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Në Dhjetor 1989, Mustafa Mehja merr pjesë në Festivali i 28-të në RTSH me këngën "M'u Ndez Një Mall". Në Dhjetor 1990, Mustafa Mehja & Irena Ciceri marrin pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Ere E Vendelindjes". Në Maj 1992, Mustafa Mehja merr pjesë në Këngët E Stinës 1992 me këngën "Zëri I Shpirtit Tim". Në Dhjetor 1993, Mustafa Mehja merr pjesë në Festivali i 32-të në RTSH me këngën "Java E Dashurise". Më datë 18 Dhjetor 2...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1