Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mustafe Ismaili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  6
 • Vendlindja:
 • Samolicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kanada 
 • Mosha:
 • 65 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Mustafe Ismaili është një shkrimtar i njohur. Mustafe Ismaili Lindi në Samolicë të Bujanocit-Lugina e Preshevës - Kosova Lindore më 7 mars 1955 ka botuar tre romane dhe tre libëra me poezi. Romanet- "RRuga pa Adrese", "Shtigjeve Te Nates" dhe "Ne Mes dy Shekujve". Me poezi ka te botuara tre libra : "Jeta Ka Nji Kahje", "Monolog Mergimtari"dhe Fjala më ka Plagë. Monografinë vëllimore Me Luginasit e Mi në Kanadanë e largët,Librin volluminoz Gurët e Kurorës ku ka përfshirë shqiptarët e të gjith...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Avdush Canaj

Mehmet Bislimi

Tyran Prizren Spahiu

Halil Xani

Agim Desku

Pal Sokoli

Musa Jupolli

Abdullah Konoshevci

Kristaq Turtulli

Vasil Tabaku

Tags: Mustafe Ismaili


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet