Më mbaj mend (për 1 muaj)

Myfarete Laze

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  170
 • Vendlindja:
 • Shkodër 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 62 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Myfarete Laze është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Ajo lindi në Shkodër me 20 Nëntor 1959 dhe ka filluar të këndojë kur ka qenë në shkollën fillore. Më vonë ajo merrte pjesë në festivalet e fëmijëve në Shkodër dhe pastaj në atë kombëtar. Në moshën 18 vjeçare iu ngjit skenës së festivlit të madh. Suksesi që ka pasur në këngët e saj ishte i padiskutueshëm, madje edhe vetë Vaçe Zela e ka përzgjedhur atë në këngën që do të këndonin në versione të ndryshme. Bashkëkonkurrente me të ka qenë edhe Ema Qaz...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Myfarete Laze, Mefarete Laze

Komente 0