Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Na
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  13
Këndon kryesisht: rock

Grupi Na është grup artistësh i njohur. Emri “NA” dmth (NE). Edhe pse eshte emer i shkurter, historia e suksesit te ketij rok bendi eshte shume e gjate. NA lindi ne Tetorin e pasluftes te vitit 1999. Ne fillim NA ishte krijuar nga 4 shoke Krashi, Bekimi, Fisniku dhe Albani, por pas tri viteve Fisniku dhe Albani u larguan per te ndjekur karierat e tyre, por Krashi dhe Bekimi vazhduan te qendrojne tek NA. Pastaj Blerati, nje gitarist i talentuar 17 vjecar ju bashkua grupit ne vitin 2004 dhe si te tille ende ekzistojne. Duke perfomuar bashke, treshja se shpejti ze vend si bend i shkelqyeshem i klubeve dhe ndejave, e qe ne diten e sotme ata kane nje orar te ngjeshur javor te ftesave neper Kosove dhe jashte saj. Antaret e grupit jane: Kreshnik Koshi, Bekim Kepuska, Blerat Kepuska dhe Klodian Rexhepaj.

Në Prill 2006, Na marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "Gjeneratat".

Në Maj 2008, Na marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Natë".

Më datë 26 Tetor 2010, Artistet E Gjakoves publikojnë videoklipin "Qyteti I Humbur".

Më datë 30 Shtator 2012, Na publikojnë videoklipin "Jam Zgjuar". Me këtë këngë, Na u paraqit në këto festivale: SVFM 2013 (2013), Top Fest 9 (2012).

Në Dhjetor 2012, Na marrin pjesë në Festivali i 51-të në RTSH me këngën "Sa Larg".

Në Maj 2013, Grupi Na marrin pjesë në Top Fest 10 me këngën "Si Meteor".

Në Dhjetor 2013, Grupi Na marrin pjesë në Festivali i 52-të në RTSH me këngën "Jehona".

Më datë 8 Prill 2014, Grupi Na publikojnë videoklipin "Uragan". Me këtë këngë, Grupi Na u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), SVFM 2014 (2014), Top Fest 11 (2014).

Më datë 19 Tetor 2016, Grupi Na publikojnë videoklipin "Zonja Z". Muzika e këngës u punua nga vetë Grupi Na, teksti u shkrua nga Albatros Rexhaj.

Në Dhjetor 2017, Grupi Na & Festina Mejzini marrin pjesë në Festivali i 56-të në RTSH me këngën "Tjetër Jetë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Grupi Na »


Komente mbi këtë artist