A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Na - Oh Sa Lezet


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

//


Një lulishtë me trëndafila
Është parajsa e vërtetë
T’a kam njoftë moj bukurinë
Qush se t’ka lidhë nana në djep

Dola n’bashqe me mbledh lula
Kur papritmas erdhi pula
Ajo pula me klarinetë
O sa lezet

O me këngën popullore
Në zemrat tona bashkëkohore
E unë e ti
N’amëltore

O me këngën popullore
Në zemrat tona bashkëkohore
E unë e ti
N’amëltore

Erdh pranvera , qel qershija
E unë e ti rrimë te shpija
O në krevet, o sa lezet
O në krevet, o sa lezet

Dal nga dal po vjen behari
Nëpër fusha rritet bari
O s’ka krevet, o sa lezet
O s’ka krevet, o sa lezet

O me këngën popullore
Në zemrat tona bashkëkohore
E unë e ti
N’qebaptore

O me këngën popullore
Në zemrat tona bashkëkohore
E unë e ti
N’qebaptore

Ky marak, maraku i shkretë
Nuk më lën zemrën e qetë
Kapak siklet, o sa lezet
Kapak siklet, o sa lezet

I vujtun jam në kët jetë
Sa të rroj e të vdes
A medet, o sa lezet
A medet, o sa lezet

O me këngën popullore
Në zemrat tona bashkëkohore
E unë e ti
N’barnatore

O me këngën popullore
Në zemrat tona bashkëkohore
E unë e ti
N’barnatore


Lyrics submited by Gjk_esaChords

Fis-mol, B-mol, Cis-dur, Fis-mol
E||--2----2----4----2----||
B||--2----3----4----2----||
G||--2----4----6----2----||
D||--4----4----6----4----||
A||--4----2----6----4----||
E||--2----0----4----2----||


Refreni:

A-mol , E-dur
E||----5---------0------||
B||----5---------0------||
G||----5---------1-----||
D||----7---------2-----||
A||----7---------2-----||
E||----5---------0------||


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019