Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nadi - Xhamadani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kam nje lot pikon si ar
Se me shekuj jam shqipetare
Ee kur malet i mbloj bora
Per atdhe kenges ja mora
Ee kur malet i mbloj bora
Per atdhe kenges ja mora

Xhamadani vija vija
Eshte KOSOVA eshte SHQIPERIA
Rreh si zemer qiftelia
Oo sa e madhe eshte Shqiperia

Eshte nje qiell qe na bashkoon
e nje diell qe na burrnon
eshte nje gjuh qe flasim tanee
e nje tok qe e thrrasim nanee
Rruges sime per Shqiperi
M`ka percjell nje trim I zii
Dhe u nisa per me ardhe
Por si vala e Drinit tbardhee
Dhe u nisa per me ardhe
Por si vala e Drinit tbardhee

Xhamadani vija vija
Eshte KOSOVA eshte SHQIPERIA
Rreh si zemer qiftelia
Oo sa e madhe eshte Shqiperia


Ky tekst u dërgua nga Fitorjaa   kastratiNadi
Publikimi: 02/11/2012


Nadi - Xhamadani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhamadani".
3. Video është e këngës "Xhamadani", por nuk këndohet nga Nadi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nadi:


Komente 0