Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naile Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
(1934-2016)  
BIOGRAFIA: Naile Hoxha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare dhe popullore shkodrane. Shkodra humb një tjetër zë të magjishëm të këngës popullore qytetare. Këngëtarja Naile Hoxha mbylli sytë në moshën 82 vjeçare, në azilin e qytetit të Shkodres, ku kaloi edhe ditët e fundit të jetës. Ajo la pas një karrierë të pasur artistike dhe një vend bosh, në plejadën e atyre artistëve që ky qytet nxori ndër vite. Me një zë melodioz, përherë me buzëqeshjen karakteristike në fytyrën e saj, ajo ishte një nga këngëtaret më të suksesshme dhe më t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentKëngë Popullore


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Luljeta Kuraja

Suzana Qatipi

Irma Gurakuqi

Ema Bytyqi

Entela Ilirjani

Sevi

Mimoza Abedini

Liliana Kanina

Lumnije Menxhiqi

Burbuqe Rada

Tags: Naile Hoxha


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet