A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Ti Fluturon Me Dallendyshe

ti fluturon me dallendyshe
nje dit çdo gje do te ndryshoj
do te vish te luash me vete
do te kendosh me duet ne heshtje
do te jetosh me kujtim ne balla
do te therrasesh me zë quba valla
do te kerkosh per vete shpetim
e s'do te gjesh kund emrin tim

- poezi nga Naim Frashëri


- Poezia u dërgua nga Ensar Baftiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  167

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019