Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Naim Frashëri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  1935
(1846-1900)  
  • Vendlindja:
  • Frashër (Përmet) 
BIOGRAFIA: Naim Frashëri është një shkrimtar shumë i njohur. Naim Frashëri rridhte nga një nga dinastitë që dalin nga dera e madhe Frashëri, ajo e Dakollarëve ose e Dulellarëve. Eshtrat e tij janë sjellë në Shqipëri. Ishte poeti më i madh i rilindjes kombëtare shqiptare, atdhetar, mendimtar dhe veprimtar i shquar i arsimit e i kulturës shqiptare. Jeta: Në vendlindje bëri mësimet fillore dhe nisi të mësonte persishten pranë teqesë bektashiane. Më 1865 familja u shpërngul në Janinë, ku bashkë me vëll...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

91 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Kartolina (20)

3
5
1
5
8
2
4
1
4
2
4
3
8
4
4
5
5
3
3
2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Gjergj Fishta

Asdreni

Ndre Mjeda

Fatos Arapi

Lasgush Poradeci

Bardhyl Londo

Odhise K. Grillo

Petro Nini Luarasi

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Tags: Naim Frashëri, Vellezrit Frasheri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet