Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naim Kerçuku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Naim Kerçuku është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1970, Naim Kerçuku merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Shoqja E Bankes". Në Dhjetor 1971, Naim Kerçuku merr pjesë në Festivali i 10-të në RTSH me këngën "Stacion I Dashur". Në Dhjetor 1971, Naim Kerçuku merr pjesë në Festivali i 10-të në RTSH me këngën "Bardhesi". Në Qershor 2015, Naim Kerçuku & Irma Gjura marrin pjesë në Zambaku I Prizrenit 2015 me këngën "Bohem Zog E Bohem Er’"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kastriot Ago

Aranit Kola

Petrit Dobjani

Muharrem Herri

Safet Ameti

Mimi

Laurin Dezdari

Kristaq Lena

Sazan Mecani

Romeo Zeqollari

Tags: Naim Kerçuku, Naim Kercuku


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet