A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Sllatinë (Diber) 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 78
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Naim Plaku is a popular songwriter. Naim Shemsi Plaku lindi ntë një fshat në zonën e Ujemujës, që shtrihet në shpatet lindore të vargmaleve të Korabit dhe i përket sot komunës së Sllovës. Është fëmija e katërt nga të shtatë fëmijët, katër djem e tri vajza që paten prindërit Shemsi dhe Esmahe. Shemsiu u rrit jetim, por Zoti i pati falur dhunti pa kursim, zgjuarsi e gjallëri për të përvetësuar gjithçka të mirë në jetë. Që në vegjëli u provua me vështirësitë e saj. Vullneti për të ar...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Sergi Disha

Gezim Mneri

Vasil Dede

Sokol Marsi

Lambert Jorganxhi

Gent Bejko

Febi Shkurti

Altin Llakaj

Delo Isufi

Kol Susaj


Tags: Naim Plaku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018