Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naim Qukiqi - Pendohu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

NE SABAH THIRRI EZANI,
M'DOLEN LOT,M'U SHTU IMANI.
PEJGAMBERI KA URDHERU,
MOTRAT TONA ME U MBULU.

ME QEF NISA N'SHKOLL ME SHKU,
EDHE SHOQEVE ME JU TREGU.
MEM PA KREJT E MEM URU,
MEM PA ZOTI M'KA UDHZU.

FJALT ME IKEN SIKUR ERA,
PARA SYVE M'U MBYLL DERA.
NISEN LOTET PER MEM SHKU,
PSE N'SHKOLL S'PASKA VEND PER MU.

DU TE MSOJ DHE UNE JU THASH,
T'ULEM VENIN QE E KAM PAS.
MOS ME SHANI PER SHAMI,
MOS ME LE PA DITURI.

refreni
PENDOHU-PENDOHU,
SA SHUME ZEMRA ME KA QA.
PENDOHU-PENDOHU,
KREJT ALLAHU JU KA PA.
PENDOHU-PENDOHU,
M'KENI LAN PA SHKOLLE E DIJE,
SAL-ALLAH TE QOFSHIM FAL,
K'SAJ DYNJAJE BJERI N'FIJE.

KREJT ME SHAN ME OFENDUN,
DHE SHOQNIA M'U LARGUN.
SA M'SHKAKTUAN SHUME MERZI,
VEQ ALLAHU KET E DI.

LOT QE DERDHA MI NUMRO,
PARA TEJE GZIMIN SHTO.
PO E MBAJ ME DASHURI,
KJO SHAMI ESHTE KRENARI.

VETEM RRI ASKUSH S'ME FLET,
PER TE GJITHE UNE PASKAM VDEK.
BABE E NENE NUK PO ME NJOHIN,
SI TE HUAJ PO ME SHOHIN.

O ALLAH UDHZOJ N'KET JETE,
TE PUNOJME PER AHIRET.
E ASKUJT KJO DYNJAH,
TE JETOJME VEQ PER ALLAHNuk kemi video për këtë këngë.


Naim Qukiqi
Publikimi: 09/06/2014
Muzika: Naim Qukiqi
Teksti: Suzana Fazliu


Naim Qukiqi - Pendohu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pendohu".
3. Video është e këngës "Pendohu", por nuk këndohet nga Naim Qukiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naim Qukiqi:


Komente 0