Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naser Ballazhi - Mëmëdheu Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mëmëdhe quhetë toka
ku më ka rënurë koka,
ku kam dashur mëm' e atë,
ku më njeh dhe gur' i thatë

ku kam pasur shtëpinë,
ku kam njohur perëndinë

stërgjyshët ku kanë qënë
dhe varret q'i kanë vënë
ku jam rritur me thërrime
ku kam folur gjuhën time
ku kam fis e ku kam farë,
ku kam qeshur, ku kam qarë,
ku rroj me gas e me shpres,
ku kam dëshirë të vdes.
Naser Ballazhi
Publikimi: 17/11/2023
Muzika: Naser Ballazhi
Teksti: Andon Z. Çajupi
Video Produksioni: Xcreative
Gitare: Pellum QerimiNaser Ballazhi - Mëmëdheu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mëmëdheu".
3. Video është e këngës "Mëmëdheu", por nuk këndohet nga Naser Ballazhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0