A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Natalia Oreiro

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  46
  • Emri i Vërtetë:
  • Natalia Marisa Oreiro Iglesias
  • Vendlindja:
  • Montevideo 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Natalia Oreiro është një këngëtare e huaj e njohur. Natalia Marisa Oreiro Iglesias is a Latin Grammy-nominated Uruguayan singer, actress and fashion designer, who developed most of her career in Argentina. Oreiro began her career in telenovelas. Since 2008 she has switched to work primarily in films. Oreiro has worked on social awareness shows and events for organizations like Greenpeace and UNICEF, the latter of which designated her as ambassador for Argentina and Uruguay in September 2011. She h...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


  • Hitet e fundit:

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Marger

Zharick Leon

Peggy Zina

Aydilge

Betül Demir

Ebru Destan

Mayre Martinez

Feride Hilal Akın

Valerie Morales

Elena Ristevska


Tags: Natalia Oreiro

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019