Natasha Limaj Poezi
Natasha Limaj

Orkidea

Orkidea erëmirë, ç’më ndërrove habitat
Saksia ku ti frymoje, s’ishte baltë,por superart…
Orkidea erëmirë, ç’më ndërrove habitat
Syt’e shkruar larëmalaksur me ambroz derdhur nga lart…
Orkidea delikate, pse ndërrove habitat?..
Dhe bota në u shkërrmoqtë, unë do të ngjallem “ Merak “!..

- Poezi nga Natasha Limaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0