Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naxhije Fejza - Mos Më Harro Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I.
Një bylbyl po këndon
zemra ime gjithmonë qëndron
ike larg në gurbet
më harrove, më le ti vet

REF
Nëpërmes të telefonit ti mu m'ke lajmërue
ty t'këndova aman se të due

Aman se të due
ti je veç për mue
të lutem ti mos më harro (x2)

II.
Më tradhëtove, veten
dashninë fale, besën s'ma mbajte
më le mua në hidhërim
digju digju o shpirti im

REF
Nëpërmes të telefonit ti mu m'ke lajmërue
ty t'këndova aman se të due

Aman se të due
ti je veç për mue
të lutem ti mos më harro (x2)

III.
Edhe pse në gurbet
veç për ty m'rreh zemra e shkretë
e kam lutë shumë perëndinë
që të jem unë me ty

REF
Nëpërmes të telefonit ti mu m'ke lajmërue
ty t'këndova aman se të due

Aman se të due
ti je veç për mue
të lutem ti mos më harro (x2)


Ky tekst u dërgua nga  FansiShkurtes

Naxhije Fejza - Mos Më Harro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Më Harro".
3. Video është e këngës "Mos Më Harro", por nuk këndohet nga Naxhije Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naxhije Fejza:


Komente 0