Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naxhije Muhadri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Kukes 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 78 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Naxhije Muhadri është një poete dhe autore/publiciste. Quhem Naxhije Mehmet Muhadri dhe kam lindur në fshatin Vlahen të Hasit rrethi Kukës, 3/7/1943. Që në moshën 3 vjeçare e kam ndierë përsekutimin nga sistemi komunist. Arsyja ka qen arrestimi i babajt si kundërshtar i Partisë në Pushtet në vitin 1946. Për ne tre fëmijët është kujdesur nëna Hata e ndihmuar nga vëllezërit e saj. Në vitin 1952 jemi sistemuar në Kukës, nëna punonte në artizanat ne vazhdonim shkollën. Në vitin 1956 Babai është lirua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Naxhije Muhadri, Naxhije Galla

Komente 0