Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazmi Belica - Nëna Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Ditën kur ti shkove o pëllumb i shkruar
2x zemrën ma helmove o biri i nënës

Ditën nëna priste letër gurbetqari
2x ajo s'pushoj me të qarë o biri i nënës

ref. 2herë
Nëna qyqe vetë birin e vajton
shpirti i nënës tani ku je ti

Kur postieri solli një letër urgjente
2x ranë dy pika loti nëna tha: biri im

natë e zezë pa hënë qyq nëna mbeti
2x mallkuar ka lënë ditët e gurbetit

ref. 2herë
Nëna qyqe vetë birin e vajton
shpirti i nënës tani ku je ti


Ky tekst u dërgua nga  Balada

Nazmi Belica - Nëna
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nëna".
3. Video është e këngës "Nëna", por nuk këndohet nga Nazmi Belica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nazmi Belica:


Komente 0