A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nazmie Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  45
(1952-2007)  
  • Vendlindja:
  • Gjonaj, Has 
BIOGRAFIA: Nazmie Hoxha është një këngëtare e njohur. Nazmie Hoxha lindi më 25 tetor 1952 afër Prizrenit dhe vdiq më 5 maj 2007 në Prishtinë. Nazmie Hoxha ishte këngëtare e popullarizuar e muzikës popullore shqiptare në vitet 1970-2000. Si fëmijë i pëlqente interpretimi dhe me hyrjen në shkollën e mjekësisë, si pjesë e aktiviteteve të lira fillon ta realizojë edhe dëshirën fëminore për të interpretuar. Aty futet në Shoqërinë Kulturo Artistike të qytetit dhe fillon karrierën e saj. Me këngën "Ylli...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Antigona Qena

Violeta Turkeshi

Shpresa Gashi

Fatime Sokoli

Ema Qazimi

Paro

Dava Gjergji

Mimoza Mustafa

Gerta Heta

Monika Salihu


Tags: Nazmie Hoxha, Nazmije Hoxha

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019